ВИДЕО – 69 години јубилеј на прилепскиот театар во катастрофални услови за работа

Прилепскиот театар денес одбележува 69 години од своето постоење, за жал во услови на објектот кои се далеку полоши од

Дознај повеќе

ВИДЕО – Додека другите држави создаваат енергија од магла или отпад, Македонија скоро и да не ја искористува Зелената енергија

Македонија многу малку или воопшто не ја искористува зелената енерија. Природниот гас, био гасот, сончевата енергија, ветерот, отпадот и другите

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien