Александар Стојкоски и Мери Мирчевска од Прилеп победници на зимската планинска трка Чупино вертикал на Плачковица

Александар Стојкоски од Прилеп е победник на зимската стрмна трка Чупино вертикал, што се одржа на падините на планината Плачковица,

Дознај повеќе

Само вчера направена контрола на 390 возила на подрачјето на СВР Битола, утврдени голем број прекршоци

На 18.02.2019 година полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола извршиле контрола за брзина, зимска опрема, управување без возачка

Дознај повеќе

Полицајци физички нападнати од дрвокрадци во прилепско Пешталево

На 18.02.2019 година по претходна пријава за нелегален транспорт на дрва во село Пешталево, прилепско полициски службеници пред куќата на

Дознај повеќе

„Казимир и Каролина“ во сабота на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Во сабота ( 23.09.2019) со почеток во 19.30 часот на репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп ќе се прикажи 

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien