Кривична пријава против четири лица од Прилеп поради продажба на марихуана и кокаин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против И.К.(46) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено

Дознај повеќе

ВИДЕО – Еурокомпозитовци : Го потсетуваме премиерот Заев дека тој лично вети решение на проблемот до февруари

Поранешните вработени во „Еурокомпозит“, кои заминаа како технолошки вишок денеска повторно одржаа мирен протест во центарот на Прилеп. Остануваат на

Дознај повеќе

Засилени полициски контроли на возилата на територијата на СВР Битола, само вчера извршена контрола врз 377 возила

Полициски службеници во Секторот за внатрешни работи Битола на ден 19 февруари, извршиле контрола за брзина, зимска опрема, управување без

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien