ВМРО ДПМНЕ го замрзнува учеството во процесот „Жан Моне“ – бараат Јавен обвинител по предлог на опозицијата

По вчерашното апсење на Трајко Вељановски, Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски, ВМРО-ДПМНЕ се закани дека нема да ги гласа реформските

Read more

Внимателно, полиција на секој чекор, само вчера направена контрола на 463 возила на подрачјето на СВР Битола

На 20.02.2019 година полициски службеници во Секторот за внатрешни работи Битола извршиле контрола за брзина, зимска опрема, управување без возачка

Read more

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ Прилеп : Дали позади промената на името на државата и народот се наговестува и промена на името на јазикот

Денес е светскиот ден на мајчиниот јазик  21 февруари, една тешка недоумица се испречува пред македонскииот народ и нашиот со

Read more

Христијан Петрески е нов спортски директор на Победа

Поранешниот фудбалер на ФК Победа, Христијан Петрески е назначен за нов спортски директор на прилепскиот прволигаш, информираат официјално од клубот.

Read more

ВИДЕО – Прилепчанец низ прозорецот од возилото фрлал кокаин за да не го фати полицијата

Вчера на 20.02.2019 полициски службеници од СВР Битола, Оделението за недозволена трговија, надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп – одделение

Read more

ВИДЕО – Еколошката свест на прилепчани скоро на нула, диви депонии во секоја населба, а казни воопшто не се пишуваат

Од 7 февруари ЈКП „Комуналец“ – Прилеп започна со чистење на дивите депонии низ градот. Прва населба која беше исчистена

Read more