ВИДЕО – Прилепчаните Стојкоски и Мирческа ќе учествуваат на најпрестижната трка во светот во планинско трчање околу Мон Блан

Александар Стојкоски и Мери Мирческа се двајца прилепчани кои веќе 3 години се занимаваат со планинско трчање и за овој

Дознај повеќе

„СЕ ВО ЕДНО“ – најевтиниот онлајн кредитен производ во Македонија

„СЕ ВО ЕДНО“ во рекордно време стана најактуелен и најбаран кредитен  производ , затоа што клиентите ги препознаваат бенефитите од

Дознај повеќе

Во Прилеп одбележани 101 година од раѓањето на Кире Гаврилоски – Јане

Со положување свежо цвеќе пред споменикот на Кире Гаврилоски-Јане на алејата на народните херои и пред спомен плочата на неговата

Дознај повеќе

Во Мој термин се воведуваат два нови упати „Итен 24“ и „Упат без термин“

Министерството за здравство соопшти дека со Управата за електронско здравство воведуваат новини во националниот систем Мојтермин, со цел подобрување на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien