ВИДЕО – Со пригодна програма и планинарски марш во Прилеп одбележани 75 години од Февруарскиот поход

Со партизански песни, традицонален планинарски марш и пригодна денеска во манастирот Свети Димитрија во близина на Прилеп се одбележа 75

Дознај повеќе

Несторовски: Постигнувањето гол е поубаво од – секс!

Македонскиот репрезентативен напаѓач Илија Несторовски пред една недела се врати со гол, негов седми сезонава, по двомесечнапата пауза, па прилепчанецот

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien