„Ништо без Трифолио“ – во сабота на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Во сабота .02.03. 2019 со почеток во 19.30 часот на репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп ќе се прикажи  претставата

Дознај повеќе

ЏК Сеишин од Прилеп се врати со 18 медали од Државното првенство за пионери и сениори

На ден 24,02.2019 во Скопје се одржаа Државните Првенства за Пионери-ки и Сениори-ки во Џудо. На истите Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп

Дознај повеќе

Спасовски: Нема случаи на киднапирање и вадење органи, тоа се дезинформации

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ги нарече дезинформации и шпекулации информациите во јавноста и на социјалните мрежи во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien