ВИДЕО – Ѓорѓиевска и Јованоски првите прилепчани на Аконкагва : Беше навистина тешко, но успеавме, на врвот потекоа и солзи

Маријана Ѓорѓиевска и Владимир Јованоски станаа првите прилепчани кои се искачија на највисокиот врв во Јужна Америка, Аконкагва во Аргентина,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Прилеп се отвори „Центар за рехабилитација на жртви од тортура“, единствен во Македонија

Во Прилеп се отвори „Центар за рехабилитација на жртви од тортура“, единствен од ваков тип во Македонија, која на жртвите

Дознај повеќе

Возрасен маж и малолетник ограбиле старица во Прилеп

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Ф.(38) и 14-годишник, двајцата од Прилеп, поради постоење основи на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien