ВИДЕО – Фото Кино Клубот „Прилеп“ вечерва ја одржа својата 6-та клупска изложба на уметнички фотографии

Во домот за култура „Марко Цепенков“ вечерва во Прилеп се одржа 6-тата по ред традиционалната клупска изложба на уметнички фотографии на

Дознај повеќе

Животинскиот свет во каналот кој некогаш го ладел нуклеарниот реактор во Чернобил

Подводната снимка направена од младиот ентузијаст Еуген Мазуренко ги запали социјалните мрежи.   Еуген Мазуренко во текот на неодамнешната посета

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien