ВИДЕО – Дечињата со посебни потреби го посетија прилепскиот музеј како дел од проектот „Нов настан – почитување“

Заводот и Музеј Прилеп денеска го посетија учениците од посебните паралелки на ООУ „Климент Охридски“. Активноста е во склоп на

Read more

Намерно подметнат пожар помеѓу селата Маргари и Зрзе, нов пожар се појави и кај с. Црнилиште

Попладнево голем пожар го зафати регионот помеѓу селата Маргари и Зрзе во Општина Долнени. Командирот на ТППЕ Прилеп, Виктор Стојчески,

Read more

ВИДЕО – Најголемиот дел од младите во Прилеп иднината не ја гледаат во Македонија, се жалат на огромна корупција во општеството

Најголемиот дел од младите од Прилеп својата иднина не ја гледаат во Македонија. Причина за тоа е како што сами

Read more

Жител на Македонски Брод подолг период ја тепал својата сопруга, полицијата му одзела пушки и куршуми

На 03.03.2019 во 18.15 часот во Полициската станица Македонски Брод, 37- годишна жена од Македонски Брод пријавила дека во повеќе

Read more