ВИДЕО – Во Прилеп се презентираше проектот МАИНЛАНД за консолидација на земјоделското земјиште

Денеска во Прилеп се презентираше проектот финансиран од Европската Унија „Воведување на национална програма за консолидација на земјиште” (МАИНЛАНД) кој

Read more

Изгоре Фиат Пунто во катната гаража во Прилеп, поради ниската висина на гаражата противпожарното возило не можеше да влези внатре

Се запали возило Фиат Пунто со битоски регистарски таблици во катната гаража во Прилеп. Пожарот е пријавен во 12 часот,

Read more

ВИДЕО – Педесет и седум годишната Соња Муличкоска од Прилеп си го исполни својот сон во „Никогаш не е доцна“

Во последната емисија на регионалното шоу „Никогаш не е доцна“ настапуваше и 57 годишната Соња Муличкоска од Прилеп. Соња важи

Read more

Македонскиот дизајнер Славче Таневски го претстави своето ново дело Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на саемот за автомобили во Женева, пред светската јавност премиерно го претстави своето ново дело, Mercedes-Benz

Read more