Во Прилеп отворена изложба на дела од Струмичката ликовна колонија

Во ликовната галерија од ЦК„Марко Цепенков“ денeска  e отворена изложба на дела од Струмичката ликовна колонија. Изложбата ја отвори Ивана

Дознај повеќе

Владата го усвои Предлог-законот за Јавното обвинителство – СЈО ќе стане дел од ОЈО

Владата денеска го усвои Предлог-законот за Јавното обвинителство во кој е регулиран статусот, автономијата и надлежностите на СЈО. Станува збор за

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Прилеп се презентираше проектот МАИНЛАНД за консолидација на земјоделското земјиште

Денеска во Прилеп се презентираше проектот финансиран од Европската Унија „Воведување на национална програма за консолидација на земјиште” (МАИНЛАНД) кој

Дознај повеќе

Изгоре Фиат Пунто во катната гаража во Прилеп, поради ниската висина на гаражата противпожарното возило не можеше да влези внатре

Се запали возило Фиат Пунто со битоски регистарски таблици во катната гаража во Прилеп. Пожарот е пријавен во 12 часот,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Педесет и седум годишната Соња Муличкоска од Прилеп си го исполни својот сон во „Никогаш не е доцна“

Во последната емисија на регионалното шоу „Никогаш не е доцна“ настапуваше и 57 годишната Соња Муличкоска од Прилеп. Соња важи

Дознај повеќе

Македонскиот дизајнер Славче Таневски го претстави своето ново дело Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на саемот за автомобили во Женева, пред светската јавност премиерно го претстави своето ново дело, Mercedes-Benz

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien