ВИДЕО – Неколку големи пожари беснеат во прилепско, пожарникарите велат дека се подметнати, бараат реакција на надлежните

Неколку големи пожари во моментов беснеат во прилепско. Пожарот кој започна околу 12 часот во атарот на селото Дабница е

Дознај повеќе

Бојаџи : Во Македонија владее нацизам, власта сака да се иселам од земјава, секое прикажување на „Ругање со Христос“ е вистинска борба

Кон мене ова власт се однесува како да имаат некаква лична работа за расчистување. Ова власт, а особено премиерот и

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : СДС не може да скрие дека Јованоски ветуваше 20% поевтини сметки за вода, а сега прилепчани плаќаат 60% повисоки

На лагите на криминалната, предавничка и неспособна СДС им нема крај. Неможејќи да ја сокријат својата неспособност, пишуваат манипулативни соопштенија

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien