ВИДЕО – Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Прилеп помеѓу комбе кое превезивало патници и автомобил

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“

Дознај повеќе

За само 2 часа експресно распродадена „Викенд на мртовци“ на „Чин 4 Сцена 5“, прва реприза на 21 март

Театар „Чин 4 Сцена 5“ со особена гордост Ви ја претставува култната „ВИКЕНД НА МРТОВЦИ“ од големиот Миле Попоски. Со

Дознај повеќе

ВИДЕО – Пендаровски : Иванов ја злоупотребува функцијата, упорно сите закони ги праќа под старото уставно име

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Прилеп. Пендаровски истакна дека за разлика од Иванов

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien