ВИДЕО – Наскоро започнува проектот за заштита и доуредување на Маркови Кули тежок 100.000 евра

Наскоро започнува проектот за заштита и доуредување на комплексот Маркови Кули кај Прилеп со грант од ЕУ тежок 100.000 евра.

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien