Откажана претставата „Северно од Македонија“ на Сашо Тасевски во Прилеп, тој обвинува за цензура

Актерот Сашо Тасевски обвинува дека бил цензуриран од страна на Домот за култура во Прилеп кој му ја откажал претставата

Дознај повеќе

Училиштата „Никола Карев“ од с. Норово и „Кочо Рацин“ од Прилеп имплементираат проект за меѓуетничка интеграција

Подрачното основно училиште „Никола Карев“ во Норово и ОУ „Кочо Рацин“ од Прилеп ја спроведоа активноста за чистење и рециклирање

Дознај повеќе

Со сеќавање на делото на Никола Бувие, Прилеп се вклучи во одбележувањето на месецот на Франкофонијата

Во организација на амбасадата на Швајцарија, Францускиот институт во Скопје, а со поддршка на Општина Прилеп, синоќа во ЦК „Марко

Дознај повеќе

Прилеп избран за најеколошка општина во Македонија за 2018 година

Денес во Стопанската комора компанијата Пакомак го финализираше конкурсот за избор на најеколошка општина за 2018 година. Според претходно зададените

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien