ВМРО-ДПМНЕ : Прилепчани на 21 април ќе му вратат на Заев за сите лаги, нереализирани ветувања, преименувањето на државата

Денеска Зоран Заев беше во посета на Прилеп кој откако СДСМ е на власт се претвори во најнебезбедниот град во

Read more

ВИДЕО – Гасоводот Неготино-Прилеп-Битола е изграден 36%, се очекува да биде завршен идната година

Делницата на гасоводот Неготино-Прилеп-Битола е изградена 36%, а се очекува до втората половина од идната година таа да биде завршена.

Read more

ВИДЕО – Анѓушев најави две решенија за проблемот со Еурокомпозит, поранешните вработени незадоволни од средбата

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Кочо Анѓушев и министерот за транспорт Горан Сугарески денеска во Прилеп се сретна со поранешните вработени

Read more

ВИДЕО – Заев во Прилеп најави можност за увоз на работна рака од странство

Поради се помасовното иселување и ниските плати, недоволни за нормален живот компаниите во Македонија, а особено во Пелагонискиот регион се

Read more