ВИДЕО – Прилепчани до Заев и Пендаровски : Некои се превозбудија, некои го прашаа дали на Иванов ќе му го врати фикусот

Дел од изјавите на граѓаните во Прилеп коии вечерва на трибината се обратија до премиерот и лидер на СДСМ, Зоран

Дознај повеќе

ВИДЕО – Заев : Мора да продолжиме да се движиме по патот кој е трасиран, Пендаровски е вистинскиот човек за претседател

Не смееме да застанеме тука, патот е веќе трасиран и мора сега да се оди по него, сега се зависи

Дознај повеќе

ВИДЕО – Пендаровски : Ќе бидам претседател на сите граѓани и внатрешен „камшикар“, нема да дозволам државата да се води од Будимпешта

Јас ќе бидам внатрешниот камшикар и претседател на сите граѓани на Македонија. Недозволиво е државата да биде водена од Бидимпешта.

Дознај повеќе

Никој не знае како настануваат смарагдните глечери на Антарктикот, мистерија по која се бара одговор со векови

Зелените глечери веќе станале дел од митологијата на Антарктикот. Уште во 18-тиот век научниците забележале необични зелени парчиња мраз на

Дознај повеќе

ОО СДСМ Прилеп : Уште вечерва ВМРО-ДПМНЕ ќе ја види разликата помеѓу европскиот и напреден процес и назадните политики

Антизападната ВМРО-ДПМНЕ, се уште заглавена во 12 годишната криминална матрица и погубните политики на Никола Груевски, нема што позитивно да

Дознај повеќе

Регулаторна го објави новиот ценовник, горивата поскапуваат и до 3 денари

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на дериватите што ќе важат во следните две недели. Согласно новата одлука на Регулаторна,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien