Хуманитарна активност за центарот „Порака“ од учениците од СОУ „Ѓорче Петров“

Учениците од СОУ „Ѓорче Петров“ спроведоа хуманитарна активност за дечињата во центарот „Порака“. Иницијативата била на Елдин Шкријељ на која

Дознај повеќе

ВИДЕО-ВМРО-ДПМНЕ : Кети Смилеска со комичен настап со кој се потценува интелигенцијата на граѓаните

Продолжуваат комичните настапи на функционерите од СДСМ. Денеска пратеничката Кети Смилеска од центарот на градот имаше нов таков настап, кој

Дознај повеќе

ВИДЕО – Богоески : Попоски вчера имаше земено слободен ден затоа држеше прес, ВМРО-ДПМНЕ 10 години наназад го уништи здравството

Не е СДСМ виновникот за катастрофата во здравството. Наназад 10 години и повеќе ВМРО-ДПМНЕ беше на власт и ВМРО-ДПМНЕ го

Дознај повеќе

Основци од Прилеп освоија 2 место во кодирање на натпревар помеѓу ученици од 6 држави од Западен Балкан

Осмоодделенците од училиштето „Блаже Конески“ од Прилеп, Петар Апостолоски, Антонио Барлески и Михаела Наумоска, со нивниот систем за спречување и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Смилеска : 625 милиони евра странски инвестиции во 2018, просечната плата порасна за 7,5 отсто

Патот до членството во најмоќната светска алијанса –НАТО, го чекориме заедно. Заедно ги надминавме сите пречки и предизвици на тој

Дознај повеќе

ВИДЕО – Познатата точка на баталјонот за почести „Егзирцир“ по повод денот на НАТО во Прилеп

По повод Денот на НАТО, Министерството за одбрана и Армијата денеска на „Арт“ плоштадот во Прилеп, пред Центарот за култура

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien