ВИДЕО – Со Божествена Литургија прославен денешниот празник во Црквата Свето Благовештение во Прилеп

Со Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско Пелагониски Г. Петар, денеска во Прилеп, во една од најубавите цркви во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Иконостасот во црквата Свето Благовештение во Прилеп може да се урне, државата со години не превзема ништо

Се распаѓа еден од највредните иконостаси во Македонија, стар 174 години, во црквата Свето Благовештение во Прилеп. Според експертите тој

Дознај повеќе

ВИДЕО – Митрополит Петар : Единствен пат до признавањето на МПЦ е преку Цариград

Синодот на МПЦ не е известен за тоа што се разговарало на средбата помеѓу македонскиот амбасадор во Турција, Звонко Муцунски

Дознај повеќе

„Беше мојот Петар Пан“, „Ретка билка со раскошен талент за цветање“ – колегите со неверување се простуваат од Билјана Беличанец

Неверување и шок ги разбуди утрово колегите на големата македонска актерка Билјана Беличанец која вчера беше пронајдена мртва во стан

Дознај повеќе

ВИДЕО – Мицкоски : Заев и Пендаровски знаат дека губат, нервозни се, се закануваат, уценуваат и ги користат безмилосно државните ресурси

Она што можам да кажам е дека се чувствува победничка атмосфера во Република Македонија, насекаде ја чувствуваме енергијата кај нашите

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien