ВИДЕО – Прилепските генијалци кои го измислија „Транспортниот информационен систем“

Тројца осмоодделенци од ООУ „Блаже Конески“ од Прилеп го освоија 2-рото место на меѓународниот натпревар во кодирање со микро битови,

Дознај повеќе

Древен египетски саркофаг отворен во живо на „Дискавери“

Саркофаг со телото на египетски висок свештеник беше отворен во специјална двочасовна емисија во живо на теливизијата „Дискавери“.   Програмата се

Дознај повеќе

ВИДЕО – Стерјовска Локвенец : ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе закон со сите мерки кои им се потребни на лицата со посебни потреби

Целата јавност е сведок на ветувањата, лагите и негрижата на оваа „ќе“ влада. Со Законот за социјална заштита требаше да

Дознај повеќе

ВИДЕО – Силјановска Давкова : Не смееме да ги забораваме хероите, а не особено првите претседатели на државата

Дојдов во Прилеп да положам цвеќе на споменикот на првиот претседател на АСНОМ, всушност првиот претседател на Македонија, Андонов-Ченто. Тоа

Дознај повеќе

Со средства од Јапонската амбасада подобрени условите во ОУ „Добре Јованоски“

Со средства обезбедени од Јапонска амбасада  преку GGP програмата, во висина од околу 50.000 евра, реализиран е проект за подобрување на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien