ВИДЕО – Силјаноски : Нов Закон за социјална заштита не е донесен, ВМРО-ДПМНЕ дезинформира, не се кратат правата на лицата со попреченост

Со популистички форми на приближување до народот, вчера имавме можност да ја проследиме прес конференцијата на Ирена Стерјоска Локвенец од

Дознај повеќе

ВИДЕО – СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се препукуваат околу иконостасот во Прилеп, но нема одговор зошто истиот 30 години никој не го заштитил

И додека иконостасот стар скоро 180 години во црквата Свето Благовештение во Прилеп со децении се распаѓа, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Дознај повеќе

Одбележана 77 годишнината од смртта на народниот херој Орде Чопела

Со положување на свежо цвеќе на Могилата на непобедените од страна на претставници од средното училиште „Орде Чопела“, Здруженијата на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien