ВИДЕО – Мицкоски : Неправда е кога патриотите лежат 200 години затвор, а вие ги пуштате на слобода злосторите и злоупотребувате човечки судбини

На 21 април и 5 мај народот ќе ви ја каже вистинската анкета, а тоа е дека заминувате во пензија

Дознај повеќе

ВИДЕО – Силјановска Давкова : Смилковско езеро е терористички чин, но сеуште нема правда, во Македонија има само непотизам, криминал и корупција

Чест е да се зборува во Прилеп затоа што тука започнала борбата за Македонија, борбата за македонските правдини, но за

Дознај повеќе

ВИДЕО: Јункер ќе ги запалеше претседателот на Руанда и неговата сопруга

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер присуствуваше на прославата на 25-годишнината од геноцидот во Руанда минатата недела, во кој загинале

Дознај повеќе

Изложба на цртежи од конкурсот на тема „Маркови Кули – предизвик за сите нас“

Во фоајето на Центарот за култура „Марко Цепенков“ денеска беше отворена изложба на цртежи од наградниот конкурс кој го распиша

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien