Американец ги тужи родителите бидејќи ја фрлиле неговата порнографската колекција

Четириесетгодишен маж од Индијана, САД ги тужи своите родители затоа што ја фрлиле целата негова колекција со порнографија, чија вредност,

Дознај повеќе

“Bohemian Rhapsody” е најпродаваниот биографски филм со заработка од 900 милиони долари

Филмот “Bohemian Rhapsody” стана најпродаваната адаптација на музичка биографија кога во неделата ја надмина заработката со 900 милиони долари од

Дознај повеќе

„Арапска ноќ“ се подготвува во прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“

Во прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“ се подготвува претставата „Арапска ноќ“ од Роланд Шимелфениг, во режија на Зоја Бузалковска. Премиера

Дознај повеќе

ВИДЕО – Цветаноска : Наследивме комплетно руиниран градски превоз , наскоро ќе се набават 4 нови автобуси на метан

Од 13 само 5 автобуси за јавен превоз се во функција. Потрошени се милионски суми за нивни поправки. Неможност да

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien