ВИДЕО – Николоски : Исплатени се субвенциите за тутунарите, над 90% од откупениот тутун е прва и втора класа

Минатата година субвенциите за тутунопроизводството беа исплатени на 17 април, оваа година на 16 април, согласно календарот за исплатата на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Градинките во Прилеп од денеска не ги примаат децата кои не се вакцинирани со МРП вакцината

Градинките во Прилеп од денеска не ги примаат децата кои не се вакцинирани од МРП вакцината. Двете деца на Емилија

Дознај повеќе

Антикорупциска: Исплатата на долгот за лозарите е незаконска

Антикорупциската комисија денеска го прифати приговорот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ против Агенцијата за финансиска поддршка која во изборен период исплатила 1.250.000

Дознај повеќе

Антикорупциска ќе утврдува дали со субвенциите за тутунарите се поткупуваат гласачи

Комисијата за склучување корупција на денешната седница по сопствена иницијатива донесе одлука да отвори постапка дали со вчерашното соопштение на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien