ВИДЕО – Жителите на Мариово заборавени од државата, за 30 години не ги посетил ниту еден премиер или претседател

Урнатини и пустoш. Ова е денешната слика на Мариово, каде во прилепскиот дел има останато нешто над 150 жители на

Дознај повеќе

Кривична за прилепчанка која продавала пиротехнички средства

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 31 годишната Л.Л. од Прилеп поради постоење основи на сомневање

Дознај повеќе

Индиец си го отсекол прстот со кој гласал за погрешна партија

Индиецот Паван Кумар си го отсекол показалецот, откако дознал дека со него на парламентарните избори гласал за „погрешната” политичка опција –

Дознај повеќе

Минималната потрошувачка кошница изнесува 32.852 денари – просечната плата 24.192 денари

Според минималната кошница што ја изработува Сојузот на синдикати на Македонија, за да ги задоволи основните потреби едно четиричлено семејство

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien