ВИДЕО – Црквата Свето Благовештение во Прилеп по 10-ти јубилеен пат ја организираше хуманитарната акција за Велигден

Црквата Свето Благовештение во Прилеп по 10-ти јубилеен пат ја организираше хуманитарната акција за Велигден со која на околу 100

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Владата без срам не престанува да не лаже и малтретира“ – Еурокомпозитивци со нови протести во Прилеп

Поранешните вработени во прилепски Еурокомпозит повторно излегоа на протести револтирани од односносот на Владата. Обвинија дека кога биле на протест

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien