ВИДЕО – Ракометните легенди го запоседнаа Прилеп – дел од атмосферата на првиот ден од турнирот „Таста-Лара“

На ракометните терени во хотелот „Сонце ГА“ денеска започна меморијалниот ракометен турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки, а кој се одржува во чест

Дознај повеќе

Апелација му го укина притворот на Груевски за „Космос“, СЈО бара нов притвор поради опасност од бегство

Апелацискиот суд Скопје го укина притворот на избеганиот екс-премиер Никола Груевски за случајот „ТНТ“, а обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното

Дознај повеќе

ВИДЕО – Утре започнува ракометниот спектакл во Прилеп – меморијалниот турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки

Утре со почеток во 14 часот на ракометното игралиште во хотелот „Сонце ГА“ во Прилеп започнува првиот меморијален ракометен турнир

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien