ВИДЕО – Ракометните легенди го запоседнаа Прилеп – дел од атмосферата на првиот ден од турнирот „Таста-Лара“

На ракометните терени во хотелот „Сонце ГА“ денеска започна меморијалниот ракометен турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки, а кој се одржува во чест

Read more

Апелација му го укина притворот на Груевски за „Космос“, СЈО бара нов притвор поради опасност од бегство

Апелацискиот суд Скопје го укина притворот на избеганиот екс-премиер Никола Груевски за случајот „ТНТ“, а обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното

Read more

ВИДЕО – Утре започнува ракометниот спектакл во Прилеп – меморијалниот турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки

Утре со почеток во 14 часот на ракометното игралиште во хотелот „Сонце ГА“ во Прилеп започнува првиот меморијален ракометен турнир

Read more