ВИДЕО – Огромен број верници денеска на Голем Петок го посетија манастирот Свети Архангел Михаил во Варош

Со Божествена литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско-Пелагониски Г. Петар денеска во манастирот Свети Архангел Михаил во најстарата населба Варош

Read more

ВИДЕО – 92 годишниот прилепчанец Спиро Чакмак гласа на сите избори од српско, преку бугарско, Југославија, до денес – вели политичарите ја испустија Македонија

Со своите 92 години Спиро Настовски Чакмак е еден од најстарите прилепчани. Видел и српско и бугарско. Живеел и во

Read more

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Во недела ќе гласаме за горда, достоинствена, просперитетна Република Македонија!

Во недела ќе гласаме за горда, достоинствена, просперитетна Република Македонија! Во недела ќе ставиме крај на политиките од транзицијата, политиките на

Read more