Во Прилеп денеска гласаат 299 болни и изнемоштени лица и 70 затвореници

Избирачките одбори во Прилеп од Општинската изборна комисија го подигнаа изборниот материјал и без проблеми тече гласањето на болните и

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Притисни старт“ – најнова претстава на училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“

Во киното Мис Стон синоќа училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ ја прикажа својата најнова премиера, претставата „Притисни старт“,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Над 200 ученици на извидничката акција во Прилеп – „Експедиција : Населување на Фениксија“

Насловена како „Експедиција : Населување на Фениксија“ извидничкиот одред „Феникс“ од Прилеп годинава ја организираше третата по ред извидничка акција,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien