ВИДЕО – Ромите во Прилеп го прославуваат празникот Ѓурѓовден или Едерлез

Традиционално низ цела Македонија, денска Ромите го прославуваата празникот Ѓурѓовден или уште тие го нарекуваат и Едерлез. Денешниот ден според

Read more

ВИДЕО-Ристески : Прилепчани не потклекнаа на заканите, уцените и поткупот, со 1.600 гласа разлика порачаа дека не се согласуваат со Заев

Прилеп вчера покажа дека е на страната на правото и правдата. Прилепчани покажаа дека љубовта кон Македонија им е преголема

Read more