ВИДЕО – Прилепчанец обвинува за нереални и апсурдни долгови, од ЕВН велат дека семејството крадело струја

Семејството Станковски од Прилеп 7 години се во спор со ЕВН поради наводна кражба на струја. Никола Станковски вели дека

Read more

Германија направи електричен автопат за камиони

Во напорите да ги елиминира стакленичките гасови, Германија отвори електрифициран автопатски систем за камиони. Електрифицираниот автопат е отворен за камиони надоградени

Read more

Кривична пријава за двајца прилепчани кои по сообраќајна несреќа физички го нападнале другиот возач

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Р.(22) и М.С.(20) од Прилеп, поради ,,насилство“.   На 24.04.2019

Read more