ВИДЕО – Прилепчанец обвинува за нереални и апсурдни долгови, од ЕВН велат дека семејството крадело струја

Семејството Станковски од Прилеп 7 години се во спор со ЕВН поради наводна кражба на струја. Никола Станковски вели дека

Дознај повеќе

Германија направи електричен автопат за камиони

Во напорите да ги елиминира стакленичките гасови, Германија отвори електрифициран автопатски систем за камиони. Електрифицираниот автопат е отворен за камиони надоградени

Дознај повеќе

Транспаренти на УЧК и карта на Голема Албанија на чело на протестот за Диво Насеље

На скопскиот плоштат „Скендерберг“ денеска напладне почна протестот за осудените од случајот Диво Насеље. На протестот имаше неколку стотина граѓани,

Дознај повеќе

Кривична пријава за двајца прилепчани кои по сообраќајна несреќа физички го нападнале другиот возач

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Р.(22) и М.С.(20) од Прилеп, поради ,,насилство“.   На 24.04.2019

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien