Осум претстави во официјалниот дел 54-тиот „Војдан Чернодрински“, Владимир Милчин и Бајруш Мјаку добитници на награда за животно дело

Педесет и четвртото издание на театарскиот фестивал Војдан Чернодрински во Прилеп годинава ќе се одржи од 7 до 15 јуни.

Дознај повеќе

Починато лице пронајдено кај манастирот „Св. Никола“ во атарот на село Слепче

Во Полициската станица-Прилеп, вчера околу 14 часот, Б.Ц пријавил дека во атар на с.Слепче под манастирот „Св.Никола“ пронашол починато машко

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien