ВИДЕО – Музеите во Прилеп не се соодветно обележани, нема патокази до нив, дел од граѓаните не знаат ниту дека постојат, а туристите нема од каде да купат мапи и каталози

Иако Прилеп ги поседува едни од најрепрезентативните музеи, сепак тие скоро воопшто и да не се посетуваат, а голем број

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien