Голема акција Европол – запленети осум милиони евра, дијаманти, злато, накит и луксузни автомобили

Во координирана операција против продавачи на дрога ширум Европа, уапсени се 22 лица, информираше денеска Европол. Како што се наведува

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата на Совет на Општина Прилеп – „Нема да прифатиме промена на Статутот каде ќе се додаде Република Северна Македонија“

На денешната седница на Советот на Општина Прилеп, покрај другите точки како прва точка на дневен ред беше предложена точката

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien