ЈКП „Водовод и канализација“: Менаџирањето на Јанески е со позитивни резултати – сите напади паѓаат во вода

ЈКП „Водовод и канализација“ категорично ги демантира наводите од денешната прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ –Прилеп упатени на адреса

Read more

ВИДЕО – Еурокомпозитовци : Заев вети дека со буџетски средства од 3 милиони евра ќе го реши проблемот, но не го исполни тоа

Поранешните вработени во Еурокомпозит со нови протести пред зградата на Општина Прилеп. Повторно обвинија дека власта 2 години ги лажела

Read more

Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, Петар Ристески физички нападнал колега

Инцидент меѓу двајца стоматолози се случил вчера на улицата „Јоска Јорданоски“ во Прилеп. 61-годишниот стоматолог, Благоја Бисеркоски, пријавил во полиција

Read more

ВИДЕО – ОО СДСМ Прилеп : ВМРО-ДПМНЕ сеуште е заглавена во истата насилничката матрица, јавноста е згрозена од физичката пресметка на Петар Ристески со негов колега

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 12 години владееше со терор, закани, уцени и притисоци, сеуште е заглавена во истата насилничка матрица. Ништо

Read more