Шакировски : Крушево, Пелагонија и околните планини ги имаат едни од најдобрите терени за параглајдинг во светот

Баки Шакировски е пилот од 1994 година, Екс Тим Лидер на Македонската репрезентација во параглајдерство, организатор на меѓународни натпревари во

Дознај повеќе

Антикорупциска со иницијатива за кривична пријава за градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски

Антикорупциска досега разгледала околу 300 предмети. Од таму истакнаа дека покрај прекршочните пријави, работат и на две иницијативи за кривична

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилепчанец живее со отворени рани над 5 години, поради инфекција МРСА никоја болница не сака да го прими

Прилепчанец Тахир Акифоски веќе 5 години живее со незамисливи болки поради тоа што од ногата постојано му тече крв и

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien