„Вечери во чест на Васил Иљоски“ во Крушево – Промовирана брошура, доделени награди и неколку драмски претстави

Викендот што измина, на 31-ви мај и 1-ви јуни, се одржа драмскиот фестивал „Вечери на Васил Иљоски“ со промоција на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien