Научниците предупредуваат: Се буди вулкан на Сибир кој може да предизвика катастрофа

Сеизмолошките мерни инструменти, поставени на големиот вулкан Болшаја Удина на Камчатка отчитуваат алармантни податоци. Експертите од Геофизичка служба на Руската

Read more

ВИДЕО – Во Крушево се одржа голема ЕКО акција по повод Светскиот ден на животната средина

Во Крушево денеска се одржа голема ЕКО акција по повод Светскиот ден на животната средина. Акцијата е поддржана од Францускиот

Read more

Оставката на Груевски пристигнала во Собрание – се преведува од унгарски на македонски

Оставката од пратеничката функција на Никола Груевски преку нотар, во средата била доставена во македонското Собрание, потврдува првиот човек на

Read more

Во Прилеп вечерва се отвора 54-тото издание на „Војдан Чернодрински“ – новитет награда од публиката

Вечерва во Прилеп се отвора 54-тото издание на театарскиот фестивал „Војдан Чернодрински“. Во официјална конкуренција ќе има 8 претстави, а

Read more