Нов голем успех на Борјан Јованоски – второ место на Европскиот куп во Романија

Прилепскиот параглајдерист Борјан Јованоски викендов постигна уште еден нов голем успех освојувајќи го второто место на Европскиот куп кој се

Read more

ВИДЕО – Спиркоски : Прилеп 3 години е без стадион, некој треба да одговара, надлежните да утврдат зошто не е завршен теренот

Стадионот е се полош и полош, не само што го изгубивме тревнатиот дел како што може и сами да видите

Read more

ВИДЕО – Спиркоски : „Победа“ отпадна од Прва лига бидејќи немавме терен, сега без спонзор не се знае дали ќе почнеме и во Втора лига

Главната причина поради која „Победа“ отпадна од првата лига е тоа што немавме терен. Дури ниту Барселона или Реал три

Read more

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Неспособната локална власт го урниса спортот, Победа и РК Прилеп сега се второлигаши

Пипците на злото наречено СДСМ уништија се’ што допреа и ги разорија сите свери на општественото живеење. После две години

Read more

ВИДЕО – Спиркоски : Суспензијата на стариот клуб „Победа“ од 8 години заврши, сега ФФМ не сака „Победа“ да ја врати во прва лига

Оваа денешна „Победа“ е нов субјект регистриран под името Викторија, формиран во 2010 година, потоа се промени името во „Победа

Read more

Уапсен Јахи Јахија, државен секретар во Министерството за информатичко општество и администрација

Државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација Јахи Јахија е уапсен по налог на надлежен јавен обвинител од

Read more

Објавени наградите на Фестивалот за непрофесионален филм – меѓу добитниците и членови на Фото Кино Клуб Прилеп

Кино сојузот на Македонија по 48. пат го организираше Државниот фестивал на непрофесионален филм кој оваа година се одржи на

Read more

ВИДЕО – Два автобуси изгореа во Прилеп, сопственикот се сомнева дека пожарот е подметнат

Два автобуси на неготинската компанија „Дајо Турс“ утрово околу 2 часот целосно изгореа во пожар додека биле паркирани покрај автобуската

Read more