Повторно сме потребни сите – во четврток голем хуманитарен концерт во Onyx Cafe & Bar за малиот Дејан

Со срце за малиот Дејан ♥. Драги луѓе, повторно сме потребни сите, овој пат за да го промениме аутистичниот свет

Дознај повеќе

Захариева: Ако не се договориме за Гоце Делчев, ја стопираме соработката со Северна Македонија

Бугарија и Македонија се уште тешко постигнуваат согласност за спорните историски теми. Бугарската министерска за надворешни работи Екатерина Захариева изјави дека

Дознај повеќе

ВИДЕО – Конечно по 2 години протести на повидок решение за „Еурокомпозит“ – вработените го прифаќаат најновиот предлог од Владата

После две години на протести, блокади на патишта и улици, на повидок конечно решавање на проблемот со државниот загубар „Еурокомпозит“.

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien