Захариева: Ако не се договориме за Гоце Делчев, ја стопираме соработката со Северна Македонија

Бугарија и Македонија се уште тешко постигнуваат согласност за спорните историски теми. Бугарската министерска за надворешни работи Екатерина Захариева изјави дека

Read more

ВИДЕО – Конечно по 2 години протести на повидок решение за „Еурокомпозит“ – вработените го прифаќаат најновиот предлог од Владата

После две години на протести, блокади на патишта и улици, на повидок конечно решавање на проблемот со државниот загубар „Еурокомпозит“.

Read more