Првични резултати: Ципрас изгуби на изборите, Нова демократија со убедлива победа

Опозициската Нова демократија забележа убедливо водство пред владејачката Сириза на премиерот Алексис Ципрас, покажуваат првичните прелиминарни резултати на предвремените парламентарни

Read more

Гран-при наградата за КУД „Панче Пешев“ од Куманово, а „Гајдата на Пеце“ за Санде Николов од Кочани

Со доделувањето на наградите на најуспешните синоќа на Рудина кај Долнени заврши јубилејниот 45-ти фестивал на народни инструменти и песни

Read more