Мицотакис положи свечена заклетва – Грција има нов премиер

Лидерот на конзервативната Нова демократија Кирјакос Мицотакис, син на поранешниот грчки премиер, Константинос Мицотакис, брат на поранешната министерка за надворешни работи Дора

Read more

Кривична против поранешниот претседател на Кривичниот суд поради злоупотреба на АКМИС-от

Основното Јавно Обвинителство поднесе обвинителен предлог против поранешниот претседател на Основниот кривичен суд – Скопје, Владимир Панчевски, поради сомнение за

Read more