Заев : Предвремени избори нема да има, ќе одиме на редовни во декември 2020

„Предвремени парламентарни избори како што бара опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да има“, истакна премиерот Зоран Заев ,одговарајќи на новинарско прашање како

Read more