ВИДЕО – Стефаноски : Пари за бранителите нема, за двојазични табли има, оваа табла е доказ за велепредавство

Она што беше само во главата на вмровците денеска го гледаме на виделина сите. Оваа табла позади мене е доказ

Read more

ВИДЕО – Ексклузивно видео од спасувањето со хеликоптер на двете млади лица од Селечка планина кај Прилеп

Вистинска драма се одвивала утрово на планината Селечка кај Прилеп, над планинарскиот дом „Томе Темелкоски“, кај врвот „Чуле“. Според првичните

Read more

Антикорупциска: Фирмата на Усеини не смее да учествува во тендерот за уривање на дивоградби во Охрид!

Антикорупциската комисијата е децидна дека фирмата на советникот Нефи Усеини или негови блиски роднини не може да воспостави деловни односи

Read more