Стефан Богоев и Наташа Петровска повикани во обвинителство да дадат искази за „Рекет“

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев и битолската градоначалничката Наташа Петровска дале исказ во Јавното обвинителството за случајот „Рекет“ во

Read more

Заев: Не ги знам непосакуваните начини за донесување на законот за СЈО, но ќе бидат непријатни

Премиерот ЗОран Заев посакува консензус во решавање на прашањето околу законот на СЈО и негово донесување заедно со опозицијата, но

Read more

ВМРО-ДПМНЕ бара истрага за сите обвинители од СЈО – предметите да ги преземе ЈО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска побара детална истрага за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и за нејзината релација со двајцата

Read more

Посебен сообраќаен режим во и околу Крушево за 1-ви и 2-ри август, еве каде и кога смеете да се движите

Ве известуваме дека по повод националниот празник „Илинден“, а со цел обезбедување на безбедено и нормално одвивање на моторниот и

Read more