ВИДЕО – Коњаниците пристигнаа во Крушево, свечено пречекани од голем број граѓани

Над 80-тина коњаници од повеќе места на Македонија доцна попладнево традиционално пристигнаа во историско Крушево по повод претстојниот празник Илинден.

Read more

ВИДЕО – Талевски : На објавената снимка нема ниту збор за уцени или закани, тоа е одлика на ВМРО-ДПМНЕ

Дозволете во интерес на вистината, да изнесам неколку факти поврзани со денешната таканаречена „петарда“, која ВМРО-ДПМНЕ си ја испука во

Read more

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ објави аудио материјали со кои тврди дека Талевски и Сугарески најбрутално ги злоупотребуваат вработените во болницата

ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати алармираше и пријавуваше нерегуларности во врска со последните претседателски избори. Јавното обвинителство и другите надлежни институции

Read more