ВИДЕО – Русија го одбележа „Денот на сеќавањето“ на германските гробишта во Прилеп

По 5-ти јубилеен пат Руската федерација претставувана од амбасадорот на Русија во Македонија, Сергеј Баздникин, на Споменикот на руските војници

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien