ВИДЕО – Над 150 параглајдеристи од 49 држави – во Крушево вечерва се отвори Светското првенство во параглајдери

Во Крушево вечерва беше отворено 16-тото Светско првенство во параглајдери, во дисциплината прелети. На првенството учествуваат 150 учесници од 49

Read more

Антикорупциска со кривична за градоначалникот на Сарај поради дивоградбите на Матка

Државната комисија за спречување на корупцијата поведе постапка за кривично гонење на градоначалникот на општина Сарај поради дивоградбите на Матка.

Read more