ВИДЕО – Шекеринска : Предлог законот за Еурокомпозит отскочна даска за решавање и на другите проблеми, нема влез на инвеститор со милионски долгови

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска истакна дека конечно после долги години на агонија со новиот предлог Закон на Владата

Read more

ВИДЕО – Шекеринска : Опозицијата не бара избори, само сака да избегне поддршка на закон за борба против корупцијата

Мене едно нешто ми е јасно, дека опозицијата не бара избори, опозицијата бара само да избегне дискусија и гласање и

Read more

ВИДЕО – Одбележани 18 години од убиството на 10 мината прилепчани на Карпалак, бранителите незадоволни од односот на сите Влади досега

И по 18 години од трагичниот настан кај месноста Карпалак кога од страна на терористите беа убиени 10 мина прилепчани

Read more