Антикорупциска ќе испитува дали има партиски вработувања во прилепската болница

Државната комисија за спречување на корупција конечно оформи предмет и отвори постапка за вработувањата во прилепската болница, односно антикорупциска ќе

Дознај повеќе

Антикорупциска ќе го испитува договорот за јавно приватно партнерство за детската кардиохирургија со Жан Митрев

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска отвори предмет во врска со склученото јавно приватно партнерство на Фондот за здравство

Дознај повеќе

Во Канатларци поделени првите картички за „Зелена нафта“ за прилепските земјоделци

Во населеното место Канатларци денес беа поделени први картички за „Зелена нафта“ за прилепските земјоделци.   „Ова е голем проект,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien