Антикорупциска ќе испитува дали има партиски вработувања во прилепската болница

Државната комисија за спречување на корупција конечно оформи предмет и отвори постапка за вработувањата во прилепската болница, односно антикорупциска ќе

Read more

Антикорупциска ќе го испитува договорот за јавно приватно партнерство за детската кардиохирургија со Жан Митрев

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска отвори предмет во врска со склученото јавно приватно партнерство на Фондот за здравство

Read more

Во Канатларци поделени првите картички за „Зелена нафта“ за прилепските земјоделци

Во населеното место Канатларци денес беа поделени први картички за „Зелена нафта“ за прилепските земјоделци.   „Ова е голем проект,

Read more